WP SlimStat v3.5.7 - en to sv_SE translation catalogue (959 entries)

en: %s Minute by Minute
sv_SE: %s Minut för Minut

en: (Human) Visit
sv_SE: (Mänskliga) besök

en: -- Advanced filters --
sv_SE: -- Avancerat filter --

en: 0 - 30 seconds
sv_SE: 0 - 30 sekunder

en: 1 - 3 minutes
sv_SE: 1 - 3 minuter

en: 1 = search engine crawler, 2 = mobile device, 3 = syndication reader, 0 = all others
sv_SE: 1 = Sökmotorspindel , 2 = Mobil enhet , 3 = Syndication läsaren, 0 = alla andra

en: 2-letter code (us, ru, de, it, ...)
sv_SE: 2-bokstavskod (us, ru, de, it, ...)

en: 3 - 5 minutes
sv_SE: 3 - 5 minuter

en: 31 - 60 seconds
sv_SE: 31 - 60 sekunder

en: 5 - 7 minutes
sv_SE: 5 - 7 minuter

en: 7 - 10 minutes
sv_SE: 7 - 10 minuter

en: <strong>Link Details</strong><br>- <em>A:n</em> means that the n-th link in the page was clicked.<br>- <em>ID:xx</em> is shown when the corresponding link has an ID attribute associated to it.
sv_SE: <strong>Länkdetaljer</strong><br>- <em>A:n</em> betyder att n-th länkar i sidan klickades.<br>- <em>ID:xx</em> visas när motsvarande länk har ett ID-attribut som hör till den.

en: A <em>bounce page</em> is a single-page visit, or visit in which the person left your site from the entrance (landing) page.
sv_SE: En <em>studs-sida</em> är en singel sidbesök eller besök där personen lämnade din sajt från den sida som personen landade på vid ingången.

en: A link from one domain to another is said to be outbound from its source anchor and inbound to its target. This report lists all the links to other websites followed by your visitors.
sv_SE: En länk från en domän till en annan sägs vara utgående från dess källa och ingående till sitt mål. Denna rapport visar alla länkar till andra webbplatser följt av dina besökare.

en: A period of interaction between a visitor's browser and your website, ending when the browser is closed or when the user has been inactive on that site for 30 minutes
sv_SE: En period av interaktion mellan besökarens webbläsare och din webbplats, slutar när webbläsaren stängs eller när användaren har varit inaktiv på denna plats i 30 minuter

en: A referrer (or referring site) is the site that a visitor previously visited before following a link to your site.
sv_SE: En referrer (eller hänvisande webbplats) är den webbplats som en besökare tidigare besökt innan genom länk till din webbplats.

en: A request to load a single HTML file ("page"). This should be contrasted with a "hit", which refers to a request for any file from a web server. WP SlimStat logs a pageview each time the tracking code is executed
sv_SE: En begäran om att ladda en enda HTML-fil ("Sida" ). Detta bör jämföras med en "träff", som avser en begäran om någon fil alltifrån en web-server. WP SlimStat loggar en sidvisning varje gång en spårkod körs

en: A request to load a single HTML file. WP SlimStat logs a "pageview" each time the tracking code is executed.
sv_SE: En förfrågan att ladda en HTML fil. WP SlimStat loggar en "sidvisning" varje gång spårningskoden körs.

en: A visit is a session of at most 30 minutes. Returning visitors are counted multiple times if they perform multiple visits.
sv_SE: Ett besök är en session på högst 30 minuter. Återvändande besökare räknas flera gånger om de utför flera besök.

en: About WP SlimStat
sv_SE: Om WP SlimStat

en: Accepts identifiers like win7, win98, macosx, ...; please refer to <a target="_blank" href="http://php.net/manual/en/function.get-browser.php">this manual page</a> for more information
sv_SE: Accepterar kännetecken som win7, win98, macosx, ... , se <a target="_blank" href="http://php.net/manual/en/function.get-browser.php">denna sida</a> för mer information

en: Activity Log
sv_SE: Aktivitetslog

en: Activity Log Extended
sv_SE: Aktivitetslogg Utökad

en: Add Stats to Posts
sv_SE: Lägg statistik till inlägg

en: Add a new column to the Edit Posts screen, with the number of hits per post.
sv_SE: Lägg till en ny kolumn till Redigera inlägg skärmen, med antalet träffar per post.

en: Add-on
sv_SE: Tillägg

en: Add-ons
sv_SE: Tillägg

en: Add-ons extend the functionality of WP SlimStat in many interesting ways. We offer both free and premium (paid) extensions. Each add-on can be installed as a separate plugin, which will receive regular updates via the WordPress Plugins panel. In order to be notified when a new version of a premium add-on is available, please enter the <strong>license key</strong> you received when you purchased it.
sv_SE: Detta tillägg utökar funktionaliteten hos WP SlimStat på många interssanta sätt. Vi erbjuder både gratis och premium (betalversion). Varje tillägg kan bli installerat som ett separat plugin, vilket kommer göra så att du kommer få regelbundna uppdateringar via WordPress Tillägs sida. För att få ett meddelande när en ny version av betalversionen, vänligen ange <strong>licens nyckeln</strong> som du fick när du köpte den.

en: Advanced
sv_SE: Avancerad

en: Advanced Filters
sv_SE: Avancerat filter

en: Alexa Country Rank
sv_SE: Alexa Lands Rankning

en: Alexa Popularity
sv_SE: Alexa Popularitet

en: Alexa World Rank
sv_SE: Alexa Världs Rankning

en: Alexa is a subsidiary company of Amazon.com which provides commercial web traffic data.
sv_SE: Alexa är ett dotterbolag till Amazon.com, som ger kommersiella webb trafikdata.

en: All the records were successfully deleted.
sv_SE: Alla poster har tagits bort.

en: All those people showing up to your Web site by typing in the URL of your Web site coming or from a bookmark; some people also call this "default traffic" or "ambient traffic"
sv_SE: Alla de personer som kommer till din webbplats genom att skriva in URL-adressen till din webbplats kommer eller från ett bokmärke; somliga kallar detta \ \"standard trafik" eller \ \"omgivande trafik"

en: Any program used for accessing a website; this includes browsers, robots, spiders and any other program that was used to retrieve information from the site
sv_SE: Alla program som används för att få åtkomst till en webbplats; detta inbegriper browsers, robotar, spindlar och andra program som användes för att hämta information från sajten

en: Any user who has left a comment on your blog, and is thus identified by Wordpress as a returning visitor
sv_SE: Alla användare som har lämnat en kommentar på din blogg, och är därför identifierad av Wordpress som återkommande besökare

en: Apply
sv_SE: Genomför

en: Are you sure you want to OVERWRITE your current settings?
sv_SE: Är du säker på att du vill återställa dina flikar?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY DELETE ALL the records from your database?
sv_SE: Är du säker på att du  PERMANENT RADERA ALLT från din databas?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY delete these records from your database?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort dessa rader PERMANENT från din databas?

en: Are you sure you want to restore the default arrangement of your reports?
sv_SE: Är du säker på att du vill återställa standard arrangemang av era rapporter?

en: Asynchronous Views
sv_SE: Asynkron visning

en: At A Glance
sv_SE: Aktivitetslogg

en: At a Glance
sv_SE: Aktivitetslogg

en: Auto purge
sv_SE: Autorensning

en: Average Pageviews
sv_SE: Genomsnittlig Sidvisning

en: Average Pageviews per Visit
sv_SE: Genomsnittlig sidvisning per besök

en: Average Pageviews per Visit (chart)
sv_SE: Genomsnitt Sidvisning per Besök (Diagram)

en: Average time on site
sv_SE: Genomsnittlig tid på webbplats

en: Avg Comments Per Post
sv_SE: Avg kommentarer per inlägg

en: Avg Pageviews
sv_SE: Genomsnittlig sidvisning

en: Avg Posts Per Day
sv_SE: Inlägg per dag (avg)

en: Basic Filters
sv_SE: Grundläggande filter

en: Blacklist by Capability
sv_SE: Blockerad av Rättigheter

en: Blacklist by IP Address
sv_SE: Blockerad av IP Adress

en: Blacklist by Username
sv_SE: Blockera efter Användarnamn

en: Bot or Crawler
sv_SE: Spindlar

en: Bot/Crawler
sv_SE: Spindlar

en: Bounce Pages
sv_SE: Avvisande Sidor

en: Bounce rate
sv_SE: Avvisningsfrekvens

en: Browser
sv_SE: Webbläsare

en: Browser Capabilities
sv_SE: Browserkapaciteter

en: Browser Type
sv_SE: Typ av Browser

en: Browser Version
sv_SE: Webbläsarversion

en: Browsers (user agents) you don't want to track, separated by commas. You can specify the browser's version adding a slash after the name  (i.e. <em>Firefox/3.6</em>). Wildcards: <code>*</code> matches 'any string, including the empty string', <code>!</code> matches 'any character'. For example, <code>Chr*</code> will match Chrome and Chromium, <code>IE/!.0</code> will match IE/7.0 and IE/8.0. Strings are case-insensitive.
sv_SE: Webbläsare (användarprogram) som du inte vill spåra, separerade med kommatecken. Du kan ange webbläsarens version lägga till ett snedstreck efter namnet (dvs. <em>Firefox/3.6</em>). Jokertecken: <code>*</code> matchar 'någon sträng, inklusive tom sträng', <code>!</code> matchar 'alla tecken'. Exempelvis <code>Chr*</code> kommer att matcha Chrome och Chromium, <code>IE/!.0 </code> kommer att matcha IE/7.0 och IE/8.0. Strängar är skiftlägeskänsliga.

en: By default, users are listed by their usernames. Use this option to visualize their display names instead.
sv_SE: Standardinställningen är att användarna listade efter deras användarnamn. Använd detta alternativ för att visualisera sina visningsnamn istället.

en: CSS Version
sv_SE: CSS version

en: Capability
sv_SE: Rättigheter

en: Category ID
sv_SE: Kategori ID

en: Chart controls
sv_SE: Kontroll av Diagram

en: Choose between a standalone admin menu for WP SlimStat or a drop down in the admin bar (if visible).
sv_SE: Välj mellan en fristående administrationsmenu för WP SlimStat eller en droppe i admin-bar (om synlig).

en: Choose if you want to see outbound links listed in the Activity Log. It might slow down the rendering of this report.
sv_SE: Välj om du vill se utgående länkar som anges i aktivitetsloggen. Det kan bromsa rendering av denna rapport.

en: Choose if you want to see the browser name or a complete user agent string when hovering on browser icons.
sv_SE: Välj om du vill se webbläsarens namn eller en komplett user agent string när surfar på webbläsars ikoner.

en: Choose the number format you want to use for your reports, European or American.
sv_SE: Välj vilken nummerformat du vill använda i dina rapporter, Europeiska eller Amerikanska.

en: Click on a data point to display the activity chart for each hour of that day
sv_SE: Klicka på en punkt för att visa aktivitet i diagramet för varje timme av dagen

en: Collect information about screen resolutions, outbound links, downloads, etc. If Tracking Mode is set to Javascript, this data will be tracked regardless of which value you set for this option.
sv_SE: Samla information om skärmupplösningar, utgående länkar, nedladdningar etc. Om Tracking-läge är satt till Javascript, kommer dessa data spåras oavsett vilket värde du anger för det här alternativet.

en: Color Depth
sv_SE: Färgdjup

en: Color codes
sv_SE: Färgkod

en: Complete address of the referrer page
sv_SE: Fullständig adress till referrersida

en: Config access: username not found
sv_SE: Config access: användarnman ej funnet

en: Congrats! WP SlimStat is now optimized for <a href="http://www.youtube.com/watch?v=ygE01sOhzz0" target="_blank">ludicrous speed</a>.
sv_SE: Grattis! WP SlimStat är nu optimerad för <a href="http://www.youtube.com/watch?v=ygE01sOhzz0" target="_blank"> för högsta möjliga hastighet </a>.

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content Items
sv_SE: Innehållsposter

en: Content Type
sv_SE: Innehållstyp

en: Convert IP Addresses
sv_SE: Konvertera IP-adresser

en: Countries
sv_SE: Länder

en: Country Code
sv_SE: Landskod

en: Country codes (i.e.: <code>en-us, it, es</code>) that you don't want to track, separated by commas.
sv_SE: Lista alla landskoder (t.ex.: <code>en-us, it, es</code>) som du inte vill spåra, separerade med kommatecken.

en: Current filters:
sv_SE: Nuvarande filter

en: Currently Online
sv_SE: Nuvarande Online

en: Currently from search engines
sv_SE: För närvarande från sökmotorer

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom Reports
sv_SE: Anpassade Rapporter

en: Customize the Geolocation service to be used in the reports.
sv_SE: Anpassa Geolokalisering tjänst som ska användas i rapporterna.

en: DB Size
sv_SE: DB Storlek

en: Daily %s
sv_SE: Dagliga %s

en: Data Maintenance
sv_SE: Data Underhåll

en: Data and Formats
sv_SE: Data och format

en: Database
sv_SE: Databas

en: Database Information
sv_SE: Databasinformation

en: Date Filters
sv_SE: Datum Filter

en: Date Range
sv_SE: Datumintervallet

en: Date and Time
sv_SE: Datum och Tid

en: Day
sv_SE: Dag

en: Debug Mode
sv_SE: Felsökning

en: Definitions
sv_SE: Definitioner

en: Delete All Pageviews
sv_SE: Tabort All Sidvisning

en: Delete log entries older than the number of days specified here above. Enter <strong>0</strong> (number zero) if you want to preserve your data regardless of its age.
sv_SE: Radera loggposter äldre än det antal dagar som anges här ovan. Ange <strong> 0 </strong> (siffran noll) om du vill bevara dina data oavsett dess ålder.

en: Delete pageviews where
sv_SE: Radera sidvisningar där

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Detect Smoothing
sv_SE: Identifiera Utjämning

en: Detect if your visitors' browsers support anti-aliasing (font smoothing). This option required Spy Mode to be enabled.
sv_SE: Upptäcka om besökarnas webbläsare stöder kantutjämning (teckensnittsutjämning). Detta alternativ krävs Spy läget är aktiverat.

en: Direct Pageviews
sv_SE: Direkt Sidvisning

en: Direct Traffic
sv_SE: Direkt Trafik

en: Display provider names instead of IP addresses.
sv_SE: Visa leverantörs namn istället för IP adresser.

en: Display the SQL queries used to retrieve the data.
sv_SE: Visa SQL-frågor som används för att hämta data.

en: Domain
sv_SE: Domän

en: Domains
sv_SE: Domäner

en: Double click on an empty region to reset the zoom level
sv_SE: Dubbelklicka på en tom region för att återställa zoom-nivån

en: Empty Database
sv_SE: Töm databas

en: Enable CDN
sv_SE: Aktivera CDN

en: Enable Privacy Mode
sv_SE: Aktivera Sekretessläge

en: Enable Spy Mode
sv_SE: Aktivera Spionvy

en: Enable Tracking
sv_SE: Aktivera Tracker

en: Enable UAN
sv_SE: Aktivera UAN

en: Enable the Live view, which refreshes the Activity Log every X seconds. Enter <strong>0</strong> (number zero) to disable this functionality.
sv_SE: Aktivera Live View, som fräschar upp aktivitetsloggen varje X sekunder. Ange <strong> 0 </strong> (siffran noll) för att stänga av denna funktion.

en: Enable this option if you don't want to track visits from users identified as spammers by third-party tools like Akismet. Pageviews generated by users whose comments are later marked as spam, will also be removed from the database.
sv_SE: Aktivera det här alternativet om du inte vill spåra besök från användare som spammare från tredje part verktyg som Akismet. Sidvisningar genereras av användare vars kommentarer senare markeras som spam, kommer också att tas bort från databasen.

en: Enable this option if you want your authours to only see stats related to their own content.
sv_SE: Aktivera det här alternativet om du vill att dina författare skall endast se statistik relaterad till sitt eget innehåll.

en: Enable this option to track logged in users.
sv_SE: Aktivera det här alternativet för att spåra inloggade användare.

en: Enable this option to track your users' activity within the admin.
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att spåra dina användares aktivitet inom admin.

en: Engine
sv_SE: Motor

en: Entries logged on or before %s will be permanently deleted.
sv_SE: Inlägg inloggade på eller före %s kommer att tas bort permanent.

en: Erase all the information collected so far by WP SlimStat. This operation <strong>does not</strong> reset your settings.
sv_SE: Radera all information som hittills samlats in av WP SlimStat. Denna operation återställer <strong> inte </strong> inställningarna.

en: Expand Details
sv_SE: Expandera Detaljer

en: Expand each row's details by default, insted of on mousehover.
sv_SE: Expandera varje rads detaljer som default istället för mousehover

en: Extend Session
sv_SE: Utöka session

en: Extend the duration of a session each time the user visits a new page.
sv_SE: Förlänga en session varje gång användaren besöker en ny sida.

en: Extensions to Track
sv_SE: Fileändelser att spåra

en: Facebook Clicks
sv_SE: Facebook klick

en: Facebook Likes
sv_SE: Facebook Gillas

en: Facebook Shares
sv_SE: Facebook Delning

en: Filter results where resource equals %s
sv_SE: Fiktrerat resultat där resurs är lika %s

en: Filters
sv_SE: Filter

en: From Search Results
sv_SE: Från Sökresultat

en: From a search result
sv_SE: Från ett sökresultat

en: From a search result page
sv_SE: Från en sökresultatsida

en: Functionality
sv_SE: Funktionalitet

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Go to the corresponding search engine result page
sv_SE: Gå till motsvarande sökningmotorresultatet

en: Go to the referring page
sv_SE: Gå till sidan med hänvisning

en: Google Backlinks
sv_SE: Google bakåtlänkar

en: Google, Yahoo, MSN, Ask, others; this bucket will include both your organic as well as your paid (PPC/SEM) traffic, so be aware of that
sv_SE: Google, Yahoo, MSN, Ask, andra; det här kostnadsslaget kommer att omfatta både din såväl organiskt som ditt betalda (PPC/SEM) trafik, så var medveten om att

en: Here below you can find the current configuration string for WP SlimStat. You can update your settings by pasting a new string here below and clicking on Import.
sv_SE: Här nedan kan du hitta den aktuella konfigurationen för WP SlimStat. Du kan uppdatera dina inställningar genom att klistra in en ny sträng här nedan och klicka på Importera.

en: Hide this notice
sv_SE: Göm denna notice

en: Hits
sv_SE: Träffar

en: Hour
sv_SE: Timme

en: Hourly %s
sv_SE: Timvis %s

en: How many pages have been visited on average during the current period.
sv_SE: Hur många sidor har besökt i genomsnitt under den aktuella perioden.

en: How many seconds should a human session last? Google Analytics sets it to 1800 seconds.
sv_SE: Definiera hur många sekunder ett besök skall vara. Google Analytics använder 1800 sekunder som minsta tid.

en: How many times links to your website have been clicked on Facebook.
sv_SE: Hur många gånger länkar till din webbplats har klickats på Facebook.

en: How many times the Facebook Like button has been approximately clicked on your site.
sv_SE: Hur många gånger har knappen Facebook Gilla ungefär klickats på din webbplats.

en: How many times your site has been shared by someone on the social network.
sv_SE: Hur många gånger din webbplats har delat med någon på det sociala nätverket.

en: Human
sv_SE: Mänsklig

en: Human Visitor
sv_SE: Mänskliga besökare

en: Human Visits
sv_SE: Mänskliga besök

en: Human Visits (chart)
sv_SE: Mänskliga besök (Diagram)

en: Human users who visited your site only once.
sv_SE: Mänskliga användare som besökt din sajt endast en gång.

en: Human visits
sv_SE: Mänskliga besök

en: ID of the category/term associated to the resource, when available
sv_SE: ID-numret för den kategori/sikt kopplat till resursen, när tillgängliga

en: IP Address
sv_SE: IP-adress

en: IP Lookup
sv_SE: Leta upp IP

en: Ignore Prefetch Requests
sv_SE: Ignorera Prefetch förfrågningar

en: Ignore Spammers
sv_SE: Ignorera spammare

en: Ignore users (username not found)
sv_SE: Ignorera användare (användarnamn ej funna)

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import and Export
sv_SE: Importera och Exportera

en: Improve Performance
sv_SE: Förbättra Prestanda

en: Indexing has been successfully disabled. Enjoy the extra database space you just gained!
sv_SE: Indexering har framgångsrikt inaktiverad. Njut av den extra databas utrymme du just vunnit!

en: Internet Service Provider: a company which provides other companies or individuals with access to the Internet. Your DSL or cable internet service is provided to you by your ISP.<br><br>You can ignore specific IP addresses by setting the corresponding filter under Settings > SlimStat > Filters.
sv_SE: Internet Service Provider: ett företag som tillhandahåller andra företag eller individer med tillgång till Internet. Din DSL eller kabel internet service ges till dig av din Internet-leverantör.<br><br>Du kan bortse från vissa IP-adresser genom att ställa in motsvarande filter under Inställningar > SlimStat > Filter.

en: Invalid capability. Please check <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_new">this page</a> for more information
sv_SE: Ogiltig rättighet. Vänligen checka <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_new">denna sida</a> för mer information

en: Invalid minimum capability. Please check <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_new">this page</a> for more information
sv_SE: Ogiltig minsta rättighet. Vänligen checka <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_new">denna sida</a> för mer information

en: It includes only traffic generated by human visitors.
sv_SE: Omfattar endast trafik som genereras av mänskliga besökare.

en: Javascript Mode
sv_SE: Javascript-läge

en: Keywords
sv_SE: Nycleord

en: Keywords used by your visitors to find your website on a search engine
sv_SE: Nyckelord som dina besökare använder för att hitta din webbplats på en sökmotor

en: Keywords used by your visitors to find your website on a search engine.
sv_SE: Sökord som används av dina besökare att hitta din webbplats på en sökmotor.

en: Known User
sv_SE: Kända användare

en: Known Users
sv_SE: Kända användare

en: Known Visitor
sv_SE: Känd besökare

en: Known visitors
sv_SE: Kända besökare

en: Language Code
sv_SE: Språkkod

en: Last 30 minutes
sv_SE: Sista 30 minuterna

en: Last 5 minutes
sv_SE: Sista 5 minuterna

en: Last 60 Days
sv_SE: Senaste 60 Dagarna

en: Last 7 Days
sv_SE: Senaste 7 dagarna

en: Last 90 Days
sv_SE: Senaste 90 Dagarna

en: Limit Results
sv_SE: Begränsar resultatet till

en: List all the IP addresses you don't want to track, separated by commas. Each network <strong>must</strong> be defined using the <a href='http://en.wikipedia.org/wiki/Classless_Inter-Domain_Routing' target='_blank'>CIDR notation</a> (i.e. <em>192.168.0.0/24</em>). This filter applies both to the public IP and the originating IP, if available.
sv_SE: Lista alla IP-adresser som du inte vill spåra, separerade med kommatecken. Varje nätverk <strong> måste </strong> definieras med hjälp av <a href='http://en.wikipedia.org/wiki/Classless_Inter-Domain_Routing' target='_blank'> CIDR notation </a> (dvs. <em> 192.168.0.0/24 </em>). Detta filter gäller både den offentliga IP och den ursprungliga undersökningsperioden, om det finns.

en: List all the URLs on your website that you don't want to track, separated by commas. Don't include the domain name: <em>/about, ?p=1</em>, etc. Wildcards: <code>*</code> matches 'any string, including the empty string', <code>!</code> matches 'any character'. For example, <code>/abou*</code> will match /about and /abound, <code>/abo*t</code> will match /aboundant and /about, <code>/abo!t</code> will match /about and /abort. Strings are case-insensitive.
sv_SE: Lista alla webbadresser på din webbplats som du inte vill spåra, separerade med kommatecken. Inkludera inte domännamnet: <em>/about, ?p=1 </em>, etc. Jokertecken: <code>*</code> matcher 'varje sträng, inklusive tom sträng', <code>!</code> matcherna 'alla tecken'. Exempelvis <code>/abou*</code> kommer att matcha / about och /abound, <code>/abo* t </code> kommer att matcha /aboundant och /about, <code>/abo!t </code> kommer att matcha /about och /abort. Strängar är skiftlägeskänsliga.

en: List all the file extensions that you want to be treated as Downloads. Please note that links pointing to external resources (i.e. PDFs on a different website) are considered Downloads and not Outbound Links (and tracked as such), if their extension matches one of the ones listed here below.
sv_SE: Lista alla tillägg filen som du vill bli behandlad som Downloads. Vänligen notera att länkar som pekar till externa resurser (dvs. PDF-filer på en annan webbplats) betraktas Downloads och inte utgående länkar (och spårade som sådan), om deras förlängning matchar en av de som listas här nedan.

en: List all the usernames you don't want to track, separated by commas. Please be aware that spaces are <em>not</em> ignored and that usernames are case sensitive.
sv_SE: Lista alla användarnamn som du inte vill att spåra, separerade med kommatecken. Var medveten om att utrymmen är <em> inte </em> ignoreras och att användarnamn är skiftlägeskänsliga.

en: List all the users who can edit these options, separated by commas. Please be advised that admins <strong>are not</strong> implicitly allowed, so do not forget to include yourself! Usernames are case sensitive.
sv_SE: Lista alla användare som kan redigera de här alternativen, separerade med kommatecken. Observera att admin <strong>måste</strong> anges, så glöm inte att ta med dig! Användarnamn är skiftlägeskänsliga.

en: List all the users who should have access to the reports, separated by commas. Administrators are implicitly allowed, so you don't need to list them in here. Usernames are case sensitive.
sv_SE: Lista alla användare som ska ha tillgång till rapporter, separerade med kommatecken. Administratörer är underförstått medges, så du behöver inte ange dem i här. Användarnamn är skiftlägeskänsliga.

en: Load all the reports dynamically. It makes the reports render faster, but it increases the load on your server.
sv_SE: Ladda alla rapporter dynamiskt. Det gör rapporterna göra snabbare, men det ökar belastningen på servern.

en: Local search results page
sv_SE: Lokala sökresultat sidan

en: Longest Comment (ID)
sv_SE: Äldsta Kommentar (ID)

en: Longest Post (ID)
sv_SE: Äldsta Post (ID)

en: Longest visit
sv_SE: Längsta besök

en: Maintenance
sv_SE: Underhåll

en: Mask your visitors' IP addresses to comply with European Privacy Laws.
sv_SE: Maskera besökarnas IP-adresser för att uppfylla europeiska sekretesslagar.

en: Menu Position
sv_SE: Meny Position

en: Miscellaneous
sv_SE: Övrigt

en: Mobile Device
sv_SE: Mobil enhet

en: Monitor Admin Pages
sv_SE: Monitorera Admin Sidor

en: Month
sv_SE: Månad

en: Monthly %s
sv_SE: Månadsvis %s

en: More than 10 minutes
sv_SE: Mer än 10 minuter

en: New Visitors Rate
sv_SE: Nya besökare Grad

en: New visitors
sv_SE: Nya besökare

en: Next clean-up on
sv_SE: Nästa rensning på

en: No
sv_SE: Nej

en: No Panic Button
sv_SE: Ingen Panik Knapp

en: No data to display
sv_SE: Inget data att visa

en: No visits
sv_SE: Inga besök

en: Number Format
sv_SE: Numeriskt format

en: Number of pages in your site included in Google's index.
sv_SE: Antal sidor i din webbplats i Googles index.

en: Number of pages, according to Google, that link back to your site.
sv_SE: Antal sidor, enligt Google, som länkar tillbaka till din webbplats.

en: Number of single-page visits to your site over the selected period.
sv_SE: Antalet enkelsidiga besök till din webbplats under den valda perioden.

en: OS Code
sv_SE: OS Kod

en: Oldest pageview
sv_SE: Äldsta sidvisning

en: Open this URL in a new window
sv_SE: Öppna denna URL i nytt fönster

en: Open this outbound link in a new window
sv_SE: Öppna denna URL i nytt fönster

en: Open this referrer in a new window
sv_SE: Öppna denna sida i nytt fönster

en: Operating System
sv_SE: Operativsystem

en: Order Direction
sv_SE: Ordning

en: Originating IP
sv_SE: Ursprungs IP

en: Other Humans
sv_SE: Andra människor

en: Outbound Link
sv_SE: Utgående Länk

en: Overview
sv_SE: Överblick

en: Pages per visit
sv_SE: Sidor per besök

en: Pageview
sv_SE: Sidvisning

en: Pageview Attributes
sv_SE: Sidvisnings attributer

en: Pageviews
sv_SE: Sidvisningar

en: Pageviews (chart)
sv_SE: Sidvisningar (Diagram)

en: Pageviews in the last 365 days
sv_SE: Sidvisningar senaste 365 dagarna

en: Paste here your custom stylesheet to personalize the way your reports look. <a href='http://wordpress.org/plugins/wp-slimstat/faq/' target='_blank'>Check the FAQ</a> for more information on how to use this setting.
sv_SE: Klistra här din egen stilmall för att anpassa hur rapporterna ser ut. <a href='http://wordpress.org/plugins/wp-slimstat/faq/' target='_blank'> Kontrollera Vanliga frågor </a> för mer information om hur du använder den här inställningen.

en: Percentage of single-page visits, i.e. visits in which the person left your site from the entrance page.
sv_SE: Procent av singel-sidbesök, mao besök där personen lämnat din sajt från ingångssidan.

en: Performance
sv_SE: Prestanda

en: Permalink
sv_SE: Permalänk

en: Permalinks
sv_SE: Permalänk

en: Permissions
sv_SE: Behörigheter

en: Please note that by removing table indexes, WP SlimStat's performance will be affected.
sv_SE: Observera att genom att ta bort tabellindex, kommer WP SlimStat prestanda påverkas.

en: Please note that you will need about 30% more DB space to store the extra information required.
sv_SE: Observera att du behöver ca 30% mer DB utrymme för att lagra den extra information som krävs.

en: Please refer to this <a target="_blank" href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ee825488(v=cs.20).aspx">language culture page</a> (first column) for more information
sv_SE: Vänligen referera till den <a target="_blank" href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ee825488(v=cs.20).aspx">språkkulturssidan</a> (första kolumnen) för mer information

en: Post Author
sv_SE: Postförfattare

en: Post Category ID
sv_SE: Postkategori ID

en: Prevent WP SlimStat from tracking pageviews generated by Firefox's <a href='https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ' target='_blank'>Link Prefetching functionality</a>.
sv_SE: Förhindra WP SlimStat från spåra sidvisningar som genereras av Firefox <a href='https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ' target='_blank'>Länk Prefetching funktionalitet</a>.

en: Profiling
sv_SE: Profilering

en: Rankings
sv_SE: Rankningar

en: Read access: username not found
sv_SE: Läs access: användarnamn ej funnet

en: Recent Bounce Pages
sv_SE: Senaste Stuts-sidor

en: Recent Browsers
sv_SE: Senaste Webbläsarna

en: Recent Categories
sv_SE: Senaste Kategorierna

en: Recent Countries
sv_SE: Senaste Länder

en: Recent Downloads
sv_SE: Senaste Nedladdningar

en: Recent Events
sv_SE: Senaste Händelserna

en: Recent Feeds
sv_SE: Senaste Feeds

en: Recent Internal Searches
sv_SE: Senaste Interna sökningar

en: Recent Languages
sv_SE: Senaste Språk

en: Recent Operating Systems
sv_SE: Senaste OS

en: Recent Outbound Links
sv_SE: Senaste Utgående Länkar

en: Recent Pages Not Found
sv_SE: Senaste Sidor Ej Funna

en: Recent Posts
sv_SE: Senaste Poster

en: Recent Screen Resolutions
sv_SE: Senaste Skärmupplösning

en: Recent Search Terms
sv_SE: Senaste Söktermer

en: Recent Users
sv_SE: Senaste Användare

en: Referer
sv_SE: Referera till

en: Referrer
sv_SE: Referera till

en: Referring Sites
sv_SE: Hänvisnings-sajt

en: Referring URLs that you don't want to track, separated by commas: <code>http://mysite.com*</code>, <code>*/ignore-me-please</code>, etc. Wildcards: <code>*</code> matches 'any string, including the empty string', <code>!</code> matches 'any character'. Strings are case-insensitive. Please include either a wildcard or the protocol you want to filter (http://, https://).
sv_SE: Med hänvisning URL: er som du inte vill spåra, separerade med kommatecken: <code>http://mysite.com*</code>, <code>*/ignore-me-please </code>, etc. Jokertecken: <code>*</code> matchar 'varje sträng, inklusive tom sträng', <code>! </code> matchar 'alla tecken'. Strängar är skiftlägeskänsliga. Vänligen inkludera antingen ett wildcard, eller det protokoll som du vill filtrera (http://, https://).

en: Refresh
sv_SE: Uppdatera varje

en: Refresh in
sv_SE: Uppdateras inom

en: Remove filter for
sv_SE: Tabort filter för

en: Reports
sv_SE: Rapporter

en: Reset All
sv_SE: Återställ Allt

en: Reset Filters
sv_SE: Nollställ Filter

en: Reset Reports
sv_SE: Återställ Rapporter

en: Reset the default arrangement of your reports. Helpful when, for some reason, reports disappear from your panels.
sv_SE: Återställ standard arrangemang av dina rapporter. Till hjälp när, av någon anledning, rapporter försvinner från dina paneler.

en: Resource Content Type
sv_SE: Resurs innehållstyp

en: Resource ID
sv_SE: Resurs ID

en: Restrict Authors
sv_SE: Begränsa Författare

en: Results %s - %s of %s
sv_SE: Resultat %s - %s av %s

en: Retain data for
sv_SE: Behåll data för

en: Rows to Display
sv_SE: Rader som ska visas

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save DB Space
sv_SE: Spara DB utrymme

en: Screen Resolution
sv_SE: Skärmupplösning

en: Search Engine
sv_SE: Sökmotor

en: Search Terms
sv_SE: Söktermer

en: Search for
sv_SE: Sök efter

en: Searches performed using Wordpress' built-in search functionality.
sv_SE: Sökning utförs genom WP inbyggda sökfunktionalitet.

en: Select <strong>Javascript</strong> if you are using a caching plugin (W3 Total Cache, WP SuperCache, HyperCache, etc). WP SlimStat will behave pretty much like Google Analytics, and visitors whose browser does not support Javascript will be ignored. A nice side effect is that <strong>most spammers, search engines and other crawlers</strong> will not be tracked.
sv_SE: Välj <strong> Javascript </strong> om du använder en cache plugin (W3 Total Cache, WP SuperCache, HyperCache, etc). WP SlimStat beter sig ungefär som Google Analytics, och besökare vars webbläsare stöder inte Javascript kommer att ignoreras. En trevlig bieffekt är att <strong> flesta spammare, sökmotorer och andra sökrobotar </strong> kommer inte att spåras.

en: Send anonymous data about unknown user agents to our server for analysis. This allows us to contribute to the <a href='http://browscap.org/' target='_blank'>BrowsCap opensource project</a>, and improve the accuracy of WP SlimStat's browser detection functionality.
sv_SE: Skicka anonyma uppgifter om okända användarprogram till vår server för analys. Detta gör att vi kan bidra till <a href='http://browscap.org/' target='_blank'> BrowsCap opensource-projektet </a>, och förbättra noggrannheten i WP SlimStat kring webbläsarnas funktionalitet.

en: Server-side
sv_SE: Server-sida

en: Session Duration
sv_SE: Sessioners varaktighet

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Short for search engine results page, the Web page that a search engine returns with the results of its search. The value shown represents your rank (or position) within that list of results
sv_SE: Kort för sökningmotorresultat sida, den webbsida som en sökmotor återkommer med resultatet av sökningen. Det visade värdet motsvarar din rankning (eller position) i den förteckning av resultat

en: Show Display Name
sv_SE: Visa smeknamnetnamnet

en: Show Titles
sv_SE: Visa Titel

en: Show User Agent
sv_SE:  Visa användar Agent

en: Show on screen
sv_SE: Visa på skärm

en: Side Menu
sv_SE: Sido Meny

en: Source
sv_SE: Källa

en: Specify the minimum <a href='http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities' target='_new'>capability</a> needed to access the reports (default: <code>activate_plugins</code>). If this field is empty, <strong>all your users</strong> (including subscribers) will have access to the reports, unless a 'Read access' whitelist has been specified here below. In this case, the list has precedence over the capability.
sv_SE: Ange det minsta <a href='http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities' target='_new'>rättigheten</a> som behövs för att komma åt rapporterna (default: <code> activate_plugins </code>). Om detta fält är tomt, <strong>alla användare</strong> (inklusive medlemmar) kommer att ha tillgång till rapporterna, om inte en 'Läs rättighet' vitlista har angetts här nedan. I detta fall har en lista företräde framför rättighet.

en: Specify the minimum <a href='http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities' target='_new'>capability</a> required to configure WP SlimStat (default: <code>activate_plugins</code>). The whitelist here below can be used to override this option for specific users.
sv_SE: Ange det minsta <a href='http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities' target='_new'>rättighet</a> som krävs för att konfigurera WP SlimStat (default: <code>activate_plugins</code>). Den vita listan här nedan kan användas för att åsidosätta detta alternativ för specifika användare.

en: Specify the number of items in each report.
sv_SE: Ange antal objekt i varje rapport.

en: Specify the number of items in the Activity Log.
sv_SE: Ange antal objekt i Aktivitetsloggen.

en: Spy View
sv_SE: Spionvy

en: Summary
sv_SE: Sammanfattning

en: Take a sneak peek at what human visitors are doing on your website.
sv_SE: Ta en smygtitt på vad mänskliga besökare gör på din webbplats.

en: The first page that a user views during a session. This is also known as the <em>entrance page</em>. For example, if they search for 'Brooklyn Office Space,' and they land on your home page, it gets counted (for that visit) as a landing page.
sv_SE: Den första sidan som en användare under en session. Detta kallas även <em>entré sidan</em>. Till exempel, om de söker efter \"Brooklyn Office Space,\" och de landar på din hemsida, den får räknas (för att besöka) som en landningssida.

en: There was an error decoding the add-ons list from the server. Please try again later.
sv_SE: Det uppstod ett kodat fel När tillägget anslöt till servern. Var god försök senare.

en: There was an error retrieving the add-ons list from the server. Please try again later. Error Message:
sv_SE: Det uppstod ett fel med att hämta tilläggs listan från servern. Var god försök senare. Felmeddelande:

en: There was an error updating the following options:
sv_SE: Ett fel uppstod vid uppdateringen av följande alternativ:

en: This Year So Far
sv_SE: Hittills i År

en: This report lists any <em>event</em> occurred on your website. Please refer to the FAQ for more information on how to leverage this functionality.
sv_SE: Denna rapport visar en lista över alla <em>händelser</em> som inträffade på din webbplats. Läs FAQ för mer information om hur du kan utnyttja denna funktion.

en: This report shows you what operating system families (no version considered) are popular among your visitors.
sv_SE: Denna rapport visar vilket operativsystem (ingen version anses) är populära bland besökarna.

en: This report shows you what user agent families (no version considered) are popular among your visitors.
sv_SE: Denna rapport visar vad användar agent (ingen version anses) är populära bland besökarna.

en: This value includes not only posts, but also custom post types, regardless of their status
sv_SE: Detta värde omfattar inte bara inlägg, men också anpassade posttyper , oavsett deras status

en: Today
sv_SE: Idag

en: Top Authors
sv_SE: Topp Författare

en: Top Browser Families
sv_SE: Topp Webbläsarfamiljer

en: Top Browsers
sv_SE: Topp Webbläsare

en: Top Categories
sv_SE: Topp Kategorier

en: Top Countries
sv_SE: Topp Länder

en: Top Feeds
sv_SE: Topp Feeds

en: Top Internal Searches
sv_SE: Topp Interna Sökningar

en: Top Known Visitors
sv_SE: Topp Kända besökare

en: Top Landing Pages
sv_SE: Topp Startsida

en: Top Language Families
sv_SE: Topp Språk Familjer

en: Top Languages
sv_SE: Topp Språk

en: Top OS Families
sv_SE: Topp OS (opperativsystem)

en: Top Operating Systems
sv_SE: Topp OS

en: Top Outbound Links and Downloads
sv_SE: Topp utgående länkar och nedladdningar

en: Top Pages
sv_SE: Topp Sidor

en: Top Pages Not Found
sv_SE: Topp Sidor Ej Funna

en: Top Posts
sv_SE: Topp Poster

en: Top Referring Search Engines
sv_SE: Topp Sökmotorers hänvisning

en: Top Screen Resolutions
sv_SE: Topp Skärmupplösning

en: Top Search Terms
sv_SE: Topp Söktermer

en: Top Service Providers
sv_SE: Topp Internetleverantör

en: Top Tags
sv_SE: Topp Taggar

en: Top Traffic Sources
sv_SE: Topp Trafikkällor

en: Top Users
sv_SE: Topp Användare

en: Total Comments
sv_SE: Totalt antal kommentarer

en: Total Pageviews
sv_SE: Total Sidvisning

en: Track Outbound Clicks
sv_SE: Spåra utgående klick

en: Track Registered Users
sv_SE: Spåra Registerarde Användare

en: Track when your visitors click on link to external websites. This option required Spy Mode to be enabled.
sv_SE: Spåra när dina besökare klickar på länken till externa webbplatser. Detta alternativ krävs Spionläget är aktiverat.

en: Tracking Active
sv_SE: Spårning Aktiv

en: Tracking Browser Caps
sv_SE: Spåra Browser Caps

en: Tracking Mode
sv_SE: Tracker läge

en: Traffic Sources
sv_SE: Trafikkällor

en: Traffic Sources (chart)
sv_SE: Trafikkälla (Diagram)

en: Turn the tracker on or off, but keep the reports accessible.
sv_SE: Stäng av eller på trackern men håll rapporterna tillgängliga.

en: URL accessed on your site
sv_SE: URL accessed på din webbplats

en: Unique IP
sv_SE: Unik IP

en: Unique IPs
sv_SE: Unika IP-adresser

en: Unique Landing Pages
sv_SE: Unika Landningssidor

en: Unique Referrers
sv_SE: Unika Referrers

en: Use <a href='http://www.jsdelivr.com/' target='_blank'>JSDelivr</a>'s CDN, by serving our tracking code from their fast and reliable network (free service).
sv_SE: Använd <a href='http://www.jsdelivr.com/' target='_blank'>JSDelivr</a> 's CDN, genom att använda vår spårningskoden från deras snabba och pålitliga nätverk (kostnadsfri tjänst).

en: Use your mouse wheel to zoom in and out
sv_SE: Använd mus-hjulet för att zooma in eller ut.

en: Used to differentiate between multiple requests to download a file from one internet address (IP) and requests originating from many distinct addresses
sv_SE: Används för att skilja mellan flera framställningar för att hämta en fil från en internet adress (IP) och förfrågningar från flera olika adresser

en: Used to differentiate between multiple requests to download a file from one internet address (IP) and requests originating from many distinct addresses; since this measurement looks only at the internet address a pageview came from, it is useful, but not perfect
sv_SE: Används för att skilja mellan flera framställningar för att hämta en fil från en internet adress (IP) och begär med ursprung från många skilda adresser, eftersom den här mätningen ser bara vid internet-adress en sidvisning kom från, det är bra, men inte perfekt

en: Users having at least one of the <a href='http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities' target='_new'>capabilities</a> listed here below will not be tracked. Capabilities are case-insensitive.
sv_SE: Användare som har minst en av <a href='http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities' target='_new'>rättigheterna</a> listade här nedan kommer inte spåras. Rättigheterna är bokstavskänsliga.

en: Views
sv_SE: Översikt

en: Visit Duration
sv_SE: Besöks Varaktighet

en: Visit ID
sv_SE: Besök ID

en: Visit with keywords
sv_SE: Besök med nyckelord

en: Visitor's Name
sv_SE: Besökares namn

en: Visitor's public IP address
sv_SE: Besökares publika IP adress

en: Visitors
sv_SE: Besökare

en: Visitors and Known Users
sv_SE: Besökare och Kända användare

en: Visitors who came to your site via searches on Google or some other search engine.
sv_SE: Besökare som kommit till din sajt via sökningar på Google eller någon annan sökmotor.

en: Visitors who had previously left a comment on your blog.
sv_SE: Besökare som tidigare lämnade en kommentar på din blogg.

en: Visitors who landed on your site after searching for a keyword on Google, Yahoo, etc.
sv_SE: Besökare som landade på din webbplats efter sökning av nyckelord på Google, Yahoo etc.

en: Visitors who visited the site by typing the URL directly into their browser. <em>Direct</em> can also refer to the visitors who clicked on the links from their bookmarks/favorites, untagged links within emails, or links from documents that don't include tracking variables.
sv_SE: Besökare som besökte webbplatsen genom att skriva in URL-adressen direkt i webbläsaren. <em>Direkt</em> kan också hänvisa till de besökare som klickat på länkar från sina bokmärken/favoriter, omärkta länkar i e-postmeddelanden eller länkar från handlingar som inte inbegriper spårnings variabler.

en: Visitors who visited the site in the last 5 minutes coming from a search engine.
sv_SE: Besökare som besökte sajten under de sista 5 minuterna kommer från en sökmotor.

en: Visitors' names according to the cookie set by Wordpress after they leave a comment
sv_SE: Besökarens namn enligt den cookie som Wordpress när de lämnar en kommentar

en: Visits
sv_SE: Besök

en: WARNING: a misconfigured setting and/or server environment is preventing WP SlimStat from properly tracking your visitors. Please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/extend/plugins/wp-slimstat/faq/">check the FAQs</a> for more information.
sv_SE: VARNING: en felkonfigurerad inställning och/eller server-miljö är att förebygga WP SlimStat från korrekt spårning av dina besökare. Vänligen <a target="_blank" href="http://wordpress.org/extend/plugins/wp-slimstat/faq/">checka FAQs</a> för mer information.

en: WP SlimStat converts your permalinks into post and page titles. Disable this feature if you need to see the URL in your reports.
sv_SE: WP SlimStat konverterar dina permalänkar i post-och sidtitlar. Inaktivera den här funktionen om du vill se webbadressen i dina rapporter.

en: WP SlimStat retrieves live information from Alexa, Facebook and Google, to measures your site's rankings. Values are updated every 12 hours. Filters set above don't apply to this report.
sv_SE: WP SlimStat hämtar live-information från Alexa, Facebook och Google, till åtgärder för webbplatsens ranking. Värdena uppdateras var 12: e timme. Filter som ovan gäller inte för denna rapport.

en: When visitors leave a comment on your blog, WordPress assigns them a cookie. WP SlimStat leverages this information to identify returning visitors. Please note that visitors also include registered users.
sv_SE: När besökarna lämnar en kommentar på din blogg, Wordpress tilldelar dem en cookie. WP SlimStat utnyttjar informationen för att identifiera återkommande besökare.

en: While zooming in, drag the chart to move to a different area
sv_SE: Medans man zoomar in, drag i kartan för att flytta till olika ställen på kartan.

en: Whitelist
sv_SE: Vitlista

en: WordPress Integration
sv_SE: Wordpress Integration

en: World Map
sv_SE: Världskarta

en: Year
sv_SE: År

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yes, you can! Create and view your personalized analytics for WP SlimStat. Just write a new plugin that retrieves the desired information from the database and then hook it to the action <code>wp_slimstat_custom_report</code>. For more information, visit my <a href="http://wordpress.org/tags/wp-slimstat?forum_id=10" target="_blank">support forum</a>.
sv_SE: Ja, du kan! Skapa och visa ditt personliga analyser för WP SlimStat. Just författa en ny plugin som hämtar den önskade informationen från databasen och anslut den sedan till åtgärd <code>wp_slimstat_custom_report</code>. För mer information, besök mitt <a href="http://wordpress.org/tags/wp-slimstat?forum_id=10" target="_blank">support forum</a>.

en: Yesterday
sv_SE: Igår

en: You can configure WP SlimStat to ignore a specific Country by setting the corresponding filter under Settings > SlimStat > Filters.
sv_SE: Du kan konfigurera WP SlimStat att bortse från ett visst land genom att ställa in motsvarande filter under Inställningar > SlimStat > Filter.

en: Your WP SlimStat tables have been successfully converted to InnoDB.
sv_SE: Din WP SlimStat tabell har framgångsrikt konverterat till InnoDB.

en: Your Website
sv_SE: Din Webbplats

en: Your changes have been saved.
sv_SE: Dina ändringar har sparats

en: Your content at a glance: posts, comments, pingbacks, etc. Please note that this report is not affected by the filters set here above.
sv_SE: Ditt innehåll i korthet: inlägg, kommentarer, pingbacks, etc. Observera att denna rapport inte påverkas av filtren som här ovan.

en: Your report here
sv_SE: Din rapport här

en: Your reports were successfully restored to their default arrangement.
sv_SE: Dina rapporter har återställts till default-läge.

en: acrobat
sv_SE: Acrobat

en: aix
sv_SE: IBM AIX

en: amiga
sv_SE: Amiga

en: android
sv_SE: Android

en: author associated to that post/page when the resource was accessed
sv_SE: författaren är associerad med den post/sida när resursen var accessad

en: beos
sv_SE: BeOS

en: blackberry os
sv_SE: BlackBerry OS

en: c-
sv_SE: Unknown Country

en: c-ad
sv_SE: Andorra

en: c-ae
sv_SE: Förenade Arabemiraten

en: c-af
sv_SE: Afghanistan

en: c-ag
sv_SE: Antigua och Barbuda

en: c-ai
sv_SE: Anguilla

en: c-al
sv_SE: Albanien

en: c-am
sv_SE: Armenien

en: c-ao
sv_SE: Angola

en: c-ar
sv_SE: Argentina

en: c-at
sv_SE: Österrike

en: c-au
sv_SE: Australien

en: c-aw
sv_SE: Aruba

en: c-ax
sv_SE: Åland

en: c-az
sv_SE: Azerbajdzjan

en: c-ba
sv_SE: Bosnien och Hercegovina

en: c-bb
sv_SE: Barbados

en: c-bd
sv_SE: Bangladesh

en: c-be
sv_SE: Belgien

en: c-bf
sv_SE: Burkina Faso

en: c-bg
sv_SE: Bulgarien

en: c-bh
sv_SE: Bahrain

en: c-bi
sv_SE: Burundi

en: c-bj
sv_SE: Benin

en: c-bm
sv_SE: Bermuda

en: c-bn
sv_SE: Brunei

en: c-bo
sv_SE: Bolivia

en: c-br
sv_SE: Brazilien

en: c-bs
sv_SE: Bahamas

en: c-bt
sv_SE: Bhutan

en: c-bw
sv_SE: Botswana

en: c-by
sv_SE: Belarus

en: c-bz
sv_SE: Belize

en: c-ca
sv_SE: Kanada

en: c-cd
sv_SE: Kongo, Demokratiska republiken

en: c-cf
sv_SE: Centralafricanska Republiken

en: c-cg
sv_SE: Kongo

en: c-ch
sv_SE: Schweiz

en: c-ci
sv_SE: Côte d'Ivoire

en: c-cl
sv_SE: Chile

en: c-cm
sv_SE: Kamerun

en: c-cn
sv_SE: Kina

en: c-co
sv_SE: Colombia

en: c-cr
sv_SE: Costa Rica

en: c-cu
sv_SE: Kuba

en: c-cv
sv_SE: Kap Verde

en: c-cy
sv_SE: Cypern

en: c-cz
sv_SE: Tjeckien

en: c-de
sv_SE: Tyskland

en: c-dj
sv_SE: Djibouti

en: c-dk
sv_SE: Danmark

en: c-dm
sv_SE: Dominica

en: c-do
sv_SE: Dominikanska republiken

en: c-dz
sv_SE: Algeriet

en: c-ec
sv_SE: Ecuador

en: c-ee
sv_SE: Estland

en: c-eg
sv_SE: Egypten

en: c-eh
sv_SE: Väst Sahara

en: c-er
sv_SE: Eritrea

en: c-es
sv_SE: Spanien

en: c-et
sv_SE: Ethiopien

en: c-eu
sv_SE: Europe (generic)

en: c-fi
sv_SE: Finland

en: c-fj
sv_SE: Fijiöarna

en: c-fk
sv_SE: Falklandsöarna

en: c-fo
sv_SE: Färöarna

en: c-fr
sv_SE: Frankrike

en: c-ga
sv_SE: Gabon, Republiken

en: c-gb
sv_SE: Storbritanien

en: c-gd
sv_SE: Grenada

en: c-ge
sv_SE: Georgien

en: c-gf
sv_SE: Franska Guinea

en: c-gg
sv_SE: Guernsey

en: c-gh
sv_SE: Ghana

en: c-gl
sv_SE: Grönland

en: c-gm
sv_SE: Gambia

en: c-gn
sv_SE: Guinea

en: c-gp
sv_SE: Guadeloupe

en: c-gq
sv_SE: Ekvatorialguinea

en: c-gr
sv_SE: Grekland

en: c-gs
sv_SE: Sydgeorgien och Sydsandwichöarna

en: c-gt
sv_SE: Guatemala

en: c-gw
sv_SE: Guinea-Bissau

en: c-gy
sv_SE: Guyana

en: c-hk
sv_SE: Hongkong

en: c-hn
sv_SE: Honduras

en: c-hr
sv_SE: Kroatien

en: c-ht
sv_SE: Haiti

en: c-hu
sv_SE: Ungern

en: c-id
sv_SE: Indonesien

en: c-ie
sv_SE: Ireland

en: c-il
sv_SE: Israel

en: c-im
sv_SE: Isle of Man

en: c-in
sv_SE: Indien

en: c-iq
sv_SE: Irak

en: c-ir
sv_SE: Iran, Islamiska republiken

en: c-is
sv_SE: Island

en: c-it
sv_SE: Italien

en: c-je
sv_SE: Jersey, Fögderiet

en: c-jm
sv_SE: Jamaica

en: c-jo
sv_SE: Jordanien

en: c-jp
sv_SE: Japan

en: c-ke
sv_SE: Kenya

en: c-kg
sv_SE: Kirgizistan, Republiken

en: c-kh
sv_SE: Kambodja

en: c-km
sv_SE: Komorerna

en: c-kn
sv_SE: Saint Kitts and Nevis

en: c-kp
sv_SE: Korea, Demokratiska folkrepubliken

en: c-kr
sv_SE: Korea, Republiken

en: c-kv
sv_SE: Kosovo

en: c-kw
sv_SE: Kuwait

en: c-ky
sv_SE: Caymanöarna

en: c-kz
sv_SE: Kazakstan

en: c-la
sv_SE: Laos, Demokratiska folkrepubliken

en: c-lb
sv_SE: Libanon

en: c-lc
sv_SE: Saint Lucia

en: c-li
sv_SE: Liechtenstein

en: c-lk
sv_SE: Sri Lanka

en: c-lr
sv_SE: Liberia

en: c-ls
sv_SE: Lesotho

en: c-lt
sv_SE: Litauen

en: c-lu
sv_SE: Luxembourg

en: c-lv
sv_SE: Lettland

en: c-ly
sv_SE: Socialistiska folkliga libyska arabiska Jamahiriya

en: c-ma
sv_SE: Marocko

en: c-md
sv_SE: Moldovien

en: c-me
sv_SE: Montenegro, Republiken

en: c-mf
sv_SE: Sint Maarten

en: c-mg
sv_SE: Madagaskar

en: c-mk
sv_SE: Makedonien

en: c-ml
sv_SE: Mali

en: c-mm
sv_SE: Myanmar

en: c-mn
sv_SE: Mongoliet

en: c-mq
sv_SE: Martinique

en: c-mr
sv_SE: Mauritanien

en: c-ms
sv_SE: Montserrat

en: c-mt
sv_SE: Malta

en: c-mu
sv_SE: Mauritius

en: c-mv
sv_SE: Maldiverna

en: c-mw
sv_SE: Malawi

en: c-mx
sv_SE: Mexikos förenta stater

en: c-my
sv_SE: Malaysia

en: c-mz
sv_SE: Moçambique

en: c-na
sv_SE: Namibia

en: c-nc
sv_SE: Nya Kaledonien

en: c-ne
sv_SE: Niger

en: c-ng
sv_SE: Nigeria

en: c-ni
sv_SE: Nicaragua

en: c-nl
sv_SE: Nederländerna

en: c-no
sv_SE: Norge

en: c-np
sv_SE: Nepal

en: c-nr
sv_SE: Nauru

en: c-nz
sv_SE: Nya Zeeland

en: c-om
sv_SE: Oman

en: c-pa
sv_SE: Panama

en: c-pe
sv_SE: Peru

en: c-pg
sv_SE: Papua Nya Guinea

en: c-ph
sv_SE: Filippinerna

en: c-pk
sv_SE: Pakistan

en: c-pl
sv_SE: Poland

en: c-pr
sv_SE: Puerto Rico

en: c-ps
sv_SE: Palestina

en: c-pt
sv_SE: Portugal

en: c-pw
sv_SE: Palau

en: c-py
sv_SE: Paraguay

en: c-qa
sv_SE: Qatar

en: c-re
sv_SE: Réunion

en: c-ro
sv_SE: Romanien

en: c-rs
sv_SE: Serbien

en: c-ru
sv_SE: Ryska federationen

en: c-rw
sv_SE: Rwanda

en: c-sa
sv_SE: Saudi Arabien

en: c-sb
sv_SE: Solomonöarna

en: c-sc
sv_SE: Seychelles

en: c-sd
sv_SE: Sudan

en: c-se
sv_SE: Sverige

en: c-sg
sv_SE: Singapore

en: c-si
sv_SE: Slovenien

en: c-sj
sv_SE: Svalbard och Jan Mayen

en: c-sk
sv_SE: Slovakien

en: c-sl
sv_SE: Sierra Leone

en: c-sn
sv_SE: Senegal

en: c-so
sv_SE: Somalia

en: c-sr
sv_SE: Suriname

en: c-ss
sv_SE: Södra Sudan

en: c-st
sv_SE: São Tomé och Príncipe

en: c-sv
sv_SE: El Salvador

en: c-sy
sv_SE: Syrien

en: c-sz
sv_SE: Swaziland

en: c-tc
sv_SE: Turks- och Caicosöarna

en: c-td
sv_SE: Chad

en: c-tg
sv_SE: Togo

en: c-th
sv_SE: Thailand

en: c-tj
sv_SE: Tadzjikistan

en: c-tl
sv_SE: Timor-Leste (Östtimor)

en: c-tm
sv_SE: Turkmenistan

en: c-tn
sv_SE: Tunisien

en: c-to
sv_SE: Tonga

en: c-tr
sv_SE: Turkiet

en: c-tt
sv_SE: Trinidad och Tobago

en: c-tw
sv_SE: Taiwan

en: c-tz
sv_SE: Tanzania, Förenade republiken

en: c-ua
sv_SE: Ukraina

en: c-ug
sv_SE: Uganda

en: c-us
sv_SE: Amerikas förenta stater

en: c-uy
sv_SE: Uruguay

en: c-uz
sv_SE: Uzbekistan

en: c-vc
sv_SE: Saint Vincent och Grenadinerna

en: c-ve
sv_SE: Venezuela

en: c-vg
sv_SE: Jungfruöarna, Brittiska

en: c-vi
sv_SE: Jungfruöarna, Amerikanska

en: c-vn
sv_SE: Vietnam

en: c-vu
sv_SE: Vanuatu

en: c-ws
sv_SE: Samoa

en: c-xx
sv_SE: Okänd

en: c-xy
sv_SE: Local IP Address

en: c-ye
sv_SE: Jemen

en: c-za
sv_SE: Sydafrika

en: c-zm
sv_SE: Zambia

en: c-zw
sv_SE: Zimbabwe

en: contains
sv_SE: innehåller

en: cygwin
sv_SE: Cygwin

en: days
sv_SE: Dagar

en: debian
sv_SE: Debian

en: digital unix
sv_SE: Digital Unix

en: director
sv_SE: Macromedia Director

en: does not contain
sv_SE: innehåller inte

en: does not match
sv_SE: matchas inte

en: ends with
sv_SE: slutar med

en: equals
sv_SE: lika

en: flash
sv_SE: Flash

en: freebsd
sv_SE: FreeBSD

en: generally used in conjunction with <em>is not empty</em>, identifies human visitors
sv_SE: används i allmänhet tillsammans med <em>är inte tom</em>, identifierar mänskliga besökare

en: hits
sv_SE: träffar

en: hp-ux
sv_SE: HP-UX

en: ios
sv_SE: Apple iOS

en: iphone osx
sv_SE: iPhone OS X

en: irix
sv_SE: IRIX

en: is empty
sv_SE: är tomt

en: is greater than
sv_SE: är större än

en: is less than
sv_SE: är mindre än

en: is not empty
sv_SE: är inte tomt

en: is not equal to
sv_SE: är inte lika med

en: java
sv_SE: Java

en: l-
sv_SE: Okänd

en: l-af
sv_SE: Afrikaans

en: l-af-za
sv_SE: Afrikaans

en: l-ar
sv_SE: Arabiska

en: l-ar-ae
sv_SE: Arabiska (Förenade Arabemiraten)

en: l-ar-bh
sv_SE: Arabiska (Bahrain)

en: l-ar-dz
sv_SE: Arabiska (Algeriet)

en: l-ar-eg
sv_SE: Arabiska (Egypten)

en: l-ar-iq
sv_SE: Arabic (Iraq)

en: l-ar-jo
sv_SE: Arabiska (Jordanien)

en: l-ar-kw
sv_SE: Arabiska (Kuwait)

en: l-ar-lb
sv_SE: Arabiska (Libanon)

en: l-ar-ly
sv_SE: Arabiska (Libyen)

en: l-ar-ma
sv_SE: Arabiska (Morocko)

en: l-ar-om
sv_SE: Arabiska (Oman)

en: l-ar-qa
sv_SE: Arabiska (Qatar)

en: l-ar-sa
sv_SE: Arabic (Saudi Arabien)

en: l-ar-sy
sv_SE: Arabiska (Syrien)

en: l-ar-tn
sv_SE: Arabiska (Tunisien)

en: l-ar-ye
sv_SE: Arabiska (Jemen)

en: l-az
sv_SE: Azerbajdzjanska

en: l-az-az
sv_SE: Azerbajdzjanska

en: l-be
sv_SE: Vitryska, Ryska

en: l-be-by
sv_SE: Vitryska, Ryska

en: l-bg
sv_SE: Bulgariska

en: l-bg-bg
sv_SE: Bulgariska

en: l-bs-ba
sv_SE: Bosniska

en: l-ca
sv_SE: Katalanska; Valencianska

en: l-ca-es
sv_SE: Katalanska; Valencianska

en: l-cs
sv_SE: Tjeckiska

en: l-cs-cz
sv_SE: Tjeckiska

en: l-cy
sv_SE: Welsh

en: l-cy-gb
sv_SE: Welsh

en: l-da
sv_SE: Danska

en: l-da-dk
sv_SE: Danska

en: l-de
sv_SE: Tyska

en: l-de-at
sv_SE: Tyska (Ã–sterrike)

en: l-de-ch
sv_SE: Tyska (Schweiz)

en: l-de-de
sv_SE: Tyska (Tyskland)

en: l-de-li
sv_SE: Tyska (Liechtenstein)

en: l-de-lu
sv_SE: Tyska (Luxembourg)

en: l-dv
sv_SE: Divehi (Maldiverna)

en: l-dv-mv
sv_SE: Divehi (Maldiverna)

en: l-el
sv_SE: Modern Grekiska (1453-)

en: l-el-gr
sv_SE: Grekiska (Grekland)

en: l-empty
sv_SE: Okänd

en: l-en
sv_SE: Engelska

en: l-en-au
sv_SE: Engelska (Australien)

en: l-en-bz
sv_SE: Engelska (Belize)

en: l-en-ca
sv_SE: Engelska (Kanada)

en: l-en-cb
sv_SE: Engelska (Kanada)

en: l-en-gb
sv_SE: Engelska (Storbritanien)

en: l-en-ie
sv_SE: Engelska (Irland)

en: l-en-jm
sv_SE: Engelska (Jamaica)

en: l-en-nz
sv_SE: Engelska (Nya Zeeland)

en: l-en-ph
sv_SE: Engelska

en: l-en-tt
sv_SE: Engelska (Trinidad)

en: l-en-us
sv_SE: Engelska (Amerika)

en: l-en-za
sv_SE: Engelska (Sydafrika)

en: l-en-zw
sv_SE: Engelska (Sydafrika)

en: l-eo
sv_SE: Esperanto

en: l-es
sv_SE: Spanska; Kastilianska

en: l-es-ar
sv_SE: Spanska (Argentina)

en: l-es-bo
sv_SE: Spanska (Bolivia)

en: l-es-cl
sv_SE: Spanska (Chile)

en: l-es-co
sv_SE: Spanska (Colombia)

en: l-es-cr
sv_SE: Spanska (Costa Rica)

en: l-es-do
sv_SE: Spanska (Dominikanska republiken)

en: l-es-ec
sv_SE: Spanska (Ecuador)

en: l-es-es
sv_SE: Spanska (Spanien)

en: l-es-gt
sv_SE: Spanska (Guatemala)

en: l-es-hn
sv_SE: Spanska (Honduras)

en: l-es-mx
sv_SE: Spanska (Mexico)

en: l-es-ni
sv_SE: Spanska (Nicaragua)

en: l-es-pa
sv_SE: Spanska (Panama)

en: l-es-pe
sv_SE: Spanska (Peru)

en: l-es-pr
sv_SE: Spanska (Puerto Rico)

en: l-es-py
sv_SE: Spanska (Paraguay)

en: l-es-sv
sv_SE: Spanska (El Salvador)

en: l-es-uy
sv_SE: Spanska (Uruguay)

en: l-es-ve
sv_SE: Spanska (Venezuela)

en: l-et
sv_SE: Estniska

en: l-et-ee
sv_SE: Estniska

en: l-eu
sv_SE: Baskiska

en: l-eu-es
sv_SE: Baskiska

en: l-fa
sv_SE: Persiska

en: l-fa-ir
sv_SE: Persiska

en: l-fi
sv_SE: Finska

en: l-fi-fi
sv_SE: Finska

en: l-fo
sv_SE: Frisiska

en: l-fo-fo
sv_SE: Frisiska

en: l-fr
sv_SE: Franska

en: l-fr-be
sv_SE: Franska (Belgien)

en: l-fr-ca
sv_SE: Franska (Kanada)

en: l-fr-ch
sv_SE: Franska (Schweiz)

en: l-fr-fr
sv_SE: Franska (Frankrike)

en: l-fr-lu
sv_SE: Franska (Luxembourg)

en: l-fr-mc
sv_SE: Franska (Schweiz)

en: l-gl
sv_SE: Galiciska

en: l-gl-es
sv_SE: Spanska; Kastilianska

en: l-gu
sv_SE: Gujarati (Indien)

en: l-gu-in
sv_SE: Gujarati (Indien)

en: l-he
sv_SE: Hebreiska

en: l-he-il
sv_SE: Hebreiska (Israel)

en: l-hi
sv_SE: Hindi

en: l-hi-in
sv_SE: Hindi

en: l-hr
sv_SE: Kroatiska

en: l-hr-ba
sv_SE: Kroatiska

en: l-hr-hr
sv_SE: Kroatiska

en: l-hu
sv_SE: Ungerska

en: l-hu-hu
sv_SE: Ungerska (Ungern)

en: l-hy
sv_SE: Armeniska

en: l-hy-am
sv_SE: Armeniska

en: l-id
sv_SE: Indonesiska

en: l-id-id
sv_SE: Indonesiska

en: l-is
sv_SE: Isländska

en: l-is-is
sv_SE: Isländska

en: l-it
sv_SE: Italienska

en: l-it-ch
sv_SE: Italienska (Schweiz)

en: l-it-it
sv_SE: Italienska (Italien)

en: l-ja
sv_SE: Japanska

en: l-ja-jp
sv_SE: Japanska

en: l-ka
sv_SE: Georgiska

en: l-ka-ge
sv_SE: Georgiska

en: l-kk
sv_SE: Kazakiska

en: l-kk-kz
sv_SE: Kazakiska

en: l-kn
sv_SE: Kannada (Indien)

en: l-kn-in
sv_SE: Kannada (Indien)

en: l-ko
sv_SE: Koreanska

en: l-ko-kr
sv_SE: Koreanska (Korea republik)

en: l-kok
sv_SE: Koreanska

en: l-kok-in
sv_SE: Koreanska

en: l-ky
sv_SE: Kirgiziska; Kyrgyz

en: l-ky-kg
sv_SE: Kirgiziska; Kyrgyz

en: l-lt
sv_SE: Litauiska

en: l-lt-lt
sv_SE: Litauiska

en: l-lv
sv_SE: Lettiska; Latvija

en: l-lv-lv
sv_SE: Lettiska; Latvija

en: l-mi
sv_SE: Maori (Nya Zeeland)

en: l-mi-nz
sv_SE: Maori (Nya Zeeland)

en: l-mk
sv_SE: Makedonska

en: l-mk-ml
sv_SE: Makedonska

en: l-mn
sv_SE: Mongoliska

en: l-mn-mn
sv_SE: Mongoliska

en: l-mr
sv_SE: Marathi (Indien)

en: l-mr-in
sv_SE: Marathi (Indien)

en: l-ms
sv_SE: malajiska (Filipinerna)

en: l-ms-bn
sv_SE: malajiska (Filipinerna)

en: l-ms-my
sv_SE: malajiska (Filipinerna)

en: l-mt
sv_SE: Maltesiska

en: l-mt-mt
sv_SE: Maltesiska

en: l-nb
sv_SE: Norska Bokmål

en: l-nb-no
sv_SE: Norska Bokmål

en: l-nl
sv_SE: Nederländska; Flemish

en: l-nl-be
sv_SE: Nederländska (Belgien)

en: l-nl-nl
sv_SE: Nederländska (Nederländerna)

en: l-nn-no
sv_SE: Norska Nynorsk

en: l-ns
sv_SE: Northern Sotho

en: l-ns-za
sv_SE: Northern Sotho (South Africa)

en: l-pa
sv_SE: Punjabi (Indien)

en: l-pa-in
sv_SE: Punjabi (Indien)

en: l-pl
sv_SE: Poliska

en: l-pl-pl
sv_SE: Poliska

en: l-ps
sv_SE: Pashto (Afghanistan)

en: l-ps-ar
sv_SE: Spanska (Argentina)

en: l-pt
sv_SE: Portugisiska

en: l-pt-br
sv_SE: Portugisiska (Brasilien)

en: l-pt-pt
sv_SE: Portugisiska

en: l-qu
sv_SE: Quechua

en: l-qu-bo
sv_SE: Quechua

en: l-qu-ec
sv_SE: Quechua

en: l-qu-pe
sv_SE: Quechua

en: l-ro
sv_SE: Romänska; Moldaviska; Moldovan

en: l-ro-ro
sv_SE: Romänska

en: l-ru
sv_SE: Ryska

en: l-ru-ru
sv_SE: Ryska (Ryssland)

en: l-sa
sv_SE: Sanskrit (Indien)

en: l-sa-in
sv_SE: Sanskrit (Indien)

en: l-se
sv_SE: Nordisk Sami

en: l-se-fi
sv_SE: Nordisk Sami

en: l-se-no
sv_SE: Nordisk Sami

en: l-se-se
sv_SE: Nordisk Sami

en: l-sk
sv_SE: Slovakiska

en: l-sk-sk
sv_SE: Slovakiska

en: l-sl
sv_SE: Slovenska

en: l-sl-si
sv_SE: Slovenska

en: l-sq
sv_SE: Albanska

en: l-sq-al
sv_SE: Albanska

en: l-sr-ba
sv_SE: Serbiska

en: l-sr-sp
sv_SE: Serbiska

en: l-sv
sv_SE: Svenska

en: l-sv-fi
sv_SE: Svenska (Finland)

en: l-sv-se
sv_SE: Svenska (Sverige)

en: l-sw
sv_SE: Swahili

en: l-sw-ke
sv_SE: Swahili

en: l-ta
sv_SE: Tamil (Indien)

en: l-ta-in
sv_SE: Tamil (Indien)

en: l-te
sv_SE: Telugu (Indien)

en: l-te-in
sv_SE: Telugu (Indien)

en: l-th
sv_SE: Thailändska

en: l-th-th
sv_SE: Thailändska

en: l-tl
sv_SE: Tagalog

en: l-tl-ph
sv_SE: Tagalog

en: l-tn
sv_SE: Tswana (Sydafrika)

en: l-tn-za
sv_SE: Engelska (Sydafrika)

en: l-tr
sv_SE: Turkiska

en: l-tr-tr
sv_SE: Turkiska

en: l-ts
sv_SE: Tsonga

en: l-tt
sv_SE: Tatariska

en: l-tt-ru
sv_SE: Tatariska

en: l-uk
sv_SE: Ukrainska

en: l-uk-ua
sv_SE: Ukrainska

en: l-ur
sv_SE: Urdu

en: l-ur-pk
sv_SE: Urdu

en: l-uz
sv_SE: Uzbekiska

en: l-uz-uz
sv_SE: Uzbekiska

en: l-vi
sv_SE: Vietnamesiska

en: l-vi-vn
sv_SE: Vietnamesiska

en: l-xh
sv_SE: Xhosa (Sydafrika)

en: l-xh-za
sv_SE: Xhosa (Sydafrika)

en: l-xx
sv_SE: Okänd

en: l-zh
sv_SE: Kinesiska

en: l-zh-cn
sv_SE: Kinesiska (Kina)

en: l-zh-hk
sv_SE: Kinesiska (Hong Kong)

en: l-zh-mo
sv_SE: Kinesiska

en: l-zh-sg
sv_SE: Kinesiska (Singapore)

en: l-zh-tw
sv_SE: Kinesiska (Taiwan)

en: l-zu
sv_SE: Zulu (Sydafrika)

en: l-zu-za
sv_SE: Zulu (Sydafrika)

en: linux
sv_SE: Linux

en: mac
sv_SE: Mac

en: mac68k
sv_SE: Mac 68k

en: macosx
sv_SE: Mac OS X

en: macppc
sv_SE: Mac PowerPC

en: matches
sv_SE: matchas

en: mediaplayer
sv_SE: Media Player

en: netbsd
sv_SE: NetBSD

en: openbsd
sv_SE: OpenBSD

en: openvms
sv_SE: OpenVMS

en: os/2
sv_SE: IBM OS/2

en: p-and
sv_SE: Android

en: p-bla
sv_SE: BlackBerry

en: p-chr
sv_SE: Chrome OS

en: p-fre
sv_SE: Linux FreeBSD

en: p-ios
sv_SE: Apple iOS

en: p-jav
sv_SE: Java-based OS

en: p-lin
sv_SE: Linux

en: p-mac
sv_SE: Apple

en: p-sym
sv_SE: Symbian OS

en: p-unk
sv_SE: Unknown

en: p-win
sv_SE: Microsoft

en: palm
sv_SE: Palm

en: post, page, cpt:<em>custom-post-type</em>, attachment, singular, post_type_archive, tag, taxonomy, category, date, author, archive, search, feed, home; please refer to the <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Conditional_Tags">Conditional Tags</a> manual page for more information
sv_SE: post, page, cpt:<em>custom-post-type</em>, attachment, singular, post_type_archive, tag, taxonomy, category, date, author, archive, search, feed, home; se <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Conditional_Tags">Villkorliga taggar manual</a> för mer information

en: powertv
sv_SE: PowerTV

en: quicktime
sv_SE: Quicktime

en: real
sv_SE: Real Player

en: records
sv_SE: poster

en: records deleted from your database.
sv_SE: poster tas bort från databasen.

en: risc os
sv_SE: Risc OS

en: seconds
sv_SE: Sekunder

en: set the filter to Referer contains cd=N&, where N is the position you are looking for
sv_SE: sätt filter till Referer innehåller cd=N&, där N är positionen du letar efter

en: silverlight
sv_SE: Silverlight

en: solaris
sv_SE: Solaris

en: sounds like
sv_SE: låter som

en: src
sv_SE: scr

en: starts with
sv_SE: börjar med

en: sunos
sv_SE: Sun OS

en: switch to InnoDB
sv_SE: koppla om till InnoDB

en: symbianos
sv_SE: Symbian OS

en: the originating IP address of a client connecting to a web server through an HTTP proxy or load balancer
sv_SE: IP-adressen för en klient ansluter till en webbserver via en HTTP-proxy eller balanserad laddning

en: this field is set to <em>[pre]</em> if the resource has been accessed through <a target="_blank" href="https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ">Link Prefetching</a> or similar techniques
sv_SE: det här fältet är inställt på <em>[pre]</em> om resursen har öppnats via <a target="_blank" href="https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ">Link Prefetching</a> eller linknande tekniker

en: unix
sv_SE: Unix

en: unknown
sv_SE: Okänd

en: viewport width and height (1024x768, 800x600, ...)
sv_SE: Upplösning bredd och höjd (1024x768, 800x600, ...)

en: visitor's originating IP address, if available
sv_SE: besökarens IP-adress, om tillgänglig

en: visitor's screen's color depth (8, 16, 24, ...)
sv_SE: Besökarens skärm färgdjup (8, 16, 24, ...)

en: wap
sv_SE: WAP

en: webos
sv_SE: WebOS

en: what CSS standard was supported by that browser (1, 2, 3 and other integer values)
sv_SE: CSS-standard som stöds av browser (1, 2, 3 och andra heltal)

en: win16
sv_SE: Windows 16-bit

en: win2000
sv_SE: Windows 2000

en: win2003
sv_SE: Windows 2003

en: win31
sv_SE: Windows 3.1

en: win32
sv_SE: Windows 32-bit

en: win7
sv_SE: Windows 7

en: win8
sv_SE: Windows 8

en: win8.1
sv_SE: Windows 8.1

en: win95
sv_SE: Windows 95

en: win98
sv_SE: Windows 98

en: wince
sv_SE: Windows CE

en: winme
sv_SE: Windows ME

en: winnt
sv_SE: Windows NT

en: winphone7
sv_SE: Windows Phone 7

en: winvista
sv_SE: Windows Vista

en: winxp
sv_SE: Windows XP

en: wyderos
sv_SE: WyderOS

en: you can specify the timeframe by entering a number in the <em>interval</em> field; use -1 to indicate <em>to date</em> (i.e., day=1, month=1, year=blank, interval=-1 will set a year-to-date filter)
sv_SE: du kan ange den tidsram genom att ange ett nummer i fältet <em>intervall</em>; använd -1 för att ange <em>till datum</em> (dvs dagen=1, månad=1 år=tomt intervall=-1 ställs ett år-till-datum filter)
